• Hanna Hill posted an update 2 days, 6 hours ago

  Więzadło właściwe rzepki jest zakończonym elementem mięśnia czworogłowego uda, który jest najpopularniejszym i najistotniejszym prostownikiem stawu kolanowego. Więzadło prowadzi od wierzchołka rzepki w dół, przyłączając się do kości piszczelowej na guzowatości piszczeli. Wraz z mięśniem czworogłowym bierze związek w biegu prostowania stawu kolanowego, płacąc za przeniesienie grupy na podudzia i stabilizację kolana podczas ekscentrycznego hamowania. Kolano skoczka zapoznaje się bólem poniżej rzepki, jaki pojawia się głównie w przykładzie czynnego wyprostu kolana, przysiadu, podskoku czy przechodzenia ze schodów. W paśmie może wchodzić do obrzęku, osłabienia grupy mięśnia czworogłowego i asymetrii obrysu rzepek.

  Kto jest narażony na kolano skoczka?

  lekarze warszawa każdym sportowcy, których dyscypliny motywują się w należytej mocy na humorach i lądowaniach. Są zatem głównie przedstawicieli piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki, narciarstwa i stylów przełajowych. Niepoprawna biomechanika ruchu przekazywana z wszelkim ruchem jedzie do mikrourazów w dystalnej części rzepki, efektem czego są przeciążenia i neowaskularyzacja naczyń krwionośnych.

  Najczęstsze okazje

  Do pierwotnych czynników ryzyka zaliczyć możemy przede wszystkim niewłaściwy dobór obciążeń treningowych i małą
  doktorzy warszawa . Przyczyn chorobie można doszukiwać się i w schorzeniach biomechaniki kończyny dolnej, w niniejszym przodopochyleniu miednicy, asymetrii długości kończyn i asymetrii ustawienia rzepek. Często powodem że być zarówno dysbalans mięśniowy pomiędzy mięśniami kulszowo-goleniowymi, mięśniami podudzia, mięśniami pośladkowymi i przywodzicielami.

  doktorzy warszawa oraz terapia

  W obiekcie oceny klinicznej sprawuje się badanie palpacyjne proksymalnej części więzadła, z jednoczesnym przodopochyleniem rzepki. Do diagnostyki poleca się zarówno badanie USG i MRI, które idzie określić poziom obrazy w więzadle rzepki. Po skończeniu oceny, następuje czas kompozycji z fizjoterapeutą, która wspiera się przede wszelkim na przyspieszeniu i rozwinięciu mięśnia czworogłowego, mięśnia pośladkowego i struktury kulszowo-goleniowej. Dodatkowo kładzie się ćwiczenia propriocepcji, czyli czucia stawu w okolic oraz fakty stabilizacji centralnej wraz z ruchem funkcjonalnym. Zachowawczy proces leczenia występuje najczęściej 12 tygodni. Jeśli po obecnym czasie nie jest poprawa to odpowiednie zapewne stanowić artroskopowe przecinanie troczków rzepki i przenoszenie martwiczych elementów.