• Dickinson Devine posted an update 2 days, 7 hours ago

  Iliotibial Band Syndrome (ITBS), czy zespół pasma biodrowo-piszczelowego istnieje jednorazową z najzwyklejszych dolegliwości, jakie osiągają osoby aktywne fizycznie. Szczególnie narażeni na obecną choroba są długodystansowi biegacze. Podaje się, ze pisze ona u około 5% biegaczy.

  Pasmo biodrowo-piszczelowe stanowi częścią powięzi szerokiej, czyli tkanki łącznej, która bierze mięśnie uda. Prowadzi ono z górnej części miednicy, aż do kłykcia bocznego kości piszczelowej, kłócąc się na trzy segmenty :

  przednio-górny – włókna ścięgniste mięśnia naprężacza powięzi szerokiej

  tylno-górny – włókna ścięgniste mięśnia pośladkowego wielkiego

  środkowy – przedłużenie grubej ścięgnistej powięzi mięśnia pośladkowego średniego

  Pasmo biodrowo-piszczelowe płaci za zgięcie i wyprost stawu kolanowego, rotacje wewnętrzną oraz kluby przywodzenia, i także za stabilizacje uda w trakcie biegu.

  ITBS – przyczyny chorób

  Najczęściej przyczyną chorobie jest pomijanie napiętego pasma poprzez obciążanie i oczyszczanie o nadkłykieć kości udowej przy ruchach zgięcia i prostowania. Ból pewnie żyć również spowodowany uciskiem na oddanie unerwioną i unaczynioną tkankę łączną, która występuje pomiędzy pasmem biodrowo-piszczelowym, jest skrócona i wymęczona i koliduje z kością.

  lekarze warszawa do ostatniego często powtarzany niewłaściwy krok biegowy otrzymujemy znaczne przeciążenia w końcu miednicy, bioder i kolan.

  Jak traktować?

  lekarze warszawa każdym o skonsultować się z profesjonalnym fizjoterapeutą, który określi program leczniczy i dostosuje właściwe szkolenia. Działanie opierać się będzie przede ludziom na rozwiązaniu napięcia pasma biodrowo piszczelowego i naprężacza powięzi szerokiej, np. przy wykorzystaniu wałka piankowego, takiego jak Foam Roller, lub skóry do Lacrosse, a też na podawaniu mięśni dobierających się w stronie ostatniej bracie. Jednocześnie podaje się wzmocnienie mięśnia pośladkowego,
  lekarze warszawa kulszowo-goleniowej i mięśnia czworogłowego uda.